Regulace

 Regulace, její správná volba a nastavení má zásadní vliv na výslednou efektivní a komfortní funkci kotle a topení. Její výběr proto nelze podcenit. Výkon kotle je možné řídit následujícími způsoby:

 

regulací zap./vyp., pak je výkon kotle přizpůsobován na základě rozdílu natápěcí a vratné větve a nastavené natápěcí teploty. Po připojení čidla venkovní teploty ke kotli je pro řízení kotle použita interní topná křivka kotle. Pro tento způsob regulace je připraven termostat Bergen Celcia 10.

 

modulační regulace s protokolem OpenTherm. Výkon kotle je řízen modulační regulací podle požadované natápěcí teploty a dalších zadaných parametrů. Zde jsou připraveny regulace Celcia 15 a qSense s jednoduchým ovládáním a Celcia 20 s možností týdenního programování a dalším komunikačním rozhraním pro dálkové ovládání Gateway nebo nejmodernější typ s nadstandardní výbavou a modrým velkým LCD displejem iC200.

 

Pro ty nejnáročnější je zde novinka Netatmo!

 NETATMO - termostat bez kompromisů

Netatmo1

cpn

 Termostat navržený Philippem Starckem, ikonou světového produktového designu. Termostat ovládá na dálku vytápění domácnosti a snižuje spotřebu energie. Kdykoliv a kdekoliv můžete kontrolovat a monitorovat vytápění domácnosti z vašeho smartphonu, tabletu anebo notebooku. Je kompatibilní se systémem Android a iPhone.

Termostat se adaptuje vašemu životu pozorováním vašich návyků. Ví, kdy začíná váš den, kdy odcházejí děti do školy, kdy chodíte spát. Sám se reguluje, aby vytvořil příjemnou teplotu pro vaše aktivity a optimalizoval spotřebu energie. Aby Netatmo termostat zajistil maximální komfort svým uživatelům, přizpůsobuje teplotu dle jejich aktivit. Zapomeňte na probuzení do chladného rána, návrat z Thermostat9dovolené do studeného bytu a na příchod do chladné chalupy. Díky bezplatné aplikaci Netatmo můžete nastavit teplotu na dálku i když jste na opačném konci světa! Použitím Wi – Fi spojení se termostat synchronizuje s aplikací a permanentně vysílá nejnovější údaje. Rozhraní termostatu je jednoduché, intuitivní a efektivní.

Pro ty, kteří nemají smartphony je možné nastavit termostat i manuálně.

Termostat je určen pro každého, kdo chce snížit účty za energii a udělat něco dobrého pro životní prostředí. Kombinuje jednoduchost, ekologii a technologii v elegantním, minimalistickém designu

Estetický a elegantní design s 5 vyměnitelnými barevnými fóliemi pro zadní stranu termostatu působí jemně, měkce a originálně. Na displeji E-ink s vynikající kvalitou zobrazení a minimální spotřebou energie, jsou jasně vidět všechny potřebné informace. Termostat nahrazuje většinu kabelových a bezdrátových termostatů na trhu. Může být použit pro kotle na plyn, tuhé palivo a dřevo.
Netatmo 1

qSense

 

qSenseL 1np

 

iC200

i sensenp

 

Celcia 20

akce2          np

Modul c-Mix

Modul Snp

určený pro řízení složitějších topných systémů ve spolupráci s nadřízenou regulací OpenTherm. Optimalizován pro použití s regulacemi iC200 a iC200RF.