Plynové kondenzační kotle BERGEN

Řešení pro každou situaci!

BERGEN Aqua Silver

Malý a výkonný pomocník pro domácnosti a malé instalace

Bergen Aqua Silver je nápadně malý kondenzační kombinovaný kotel s velkými výhodami. Proto je také bergen aqua silvernejžádanějším z kotlů Bergen!

Malý silák

Tak, jak je Aqua Silver kompaktním a lehkým, mohl by se zdát malý i jeho výkon. Opak je však pravdou. Podle jeho subtilnosti nelze vůbec uvažovat o jeho výkonu. Bergen Aqua Silver je opravdu silný kotel s velkým rozsahem výkonu a může splnit Vaše požadavky na luxusní množství teplé vody i v případě studených startů. Navíc je tento malý kotel velmi úsporný a maximálně šetrný k životnímu prostředí.

Najde své místo všude, také u Vás!

Díky své kompaktnosti, malé hmotnosti a slušivému vzhledu, může být Bergen Aqua Silver umístěn kdekoliv ve Vašem domě. Může být například v kuchyňské lince nebo za falešnou stěnou. Může být také zavěšen na slabé příčce. Také hlučnost provozu není problém: kotel je velmi tichý. V závislosti na výkonu a požadovaném komfortu můžete zvolit ze čtyř variant kotle: provedení: BERGEN Aqua Silver 24s, 24/28c, 30/34c a 34/39c.

Je pravděpodobně nejmenším, nejlehčím a nejvšestrannějším kotlem ve své třídě. Perfektní volba pro každého, kdo potřebuje teplo.

p n r c

BERGEN Calenta

Hypermoderní řada závěsných kondenzačních kotlů s výkonem 15 - 35kWCalenta Bergen 15s M dicht m

 • Šetří 35 - 50 % plynu proti klasickým nekondenzačním kotlům
 • Záruka: 10 let na výměník kotle, 2 roky na ostatní součástky

Kotel Bergen Calenta je vyráběn v Holandsku renomovaným výrobcem kotlů s velkou tradicí Remeha. Kotel vyniká promyšlenou konstrukcí s použitím inovativních technik, propracovaným designem a řadou praktických detailů. Celkově klade velmi nízké nároky na údržbu a je jednoduchý na servis.

Calenta je jedním z nejmodernějších a nejúspornějších kondenzačních kotlů na současném trhu. Patří do vyšší komfortní třídy. Z celé typové řady si vyberete ten, který nejlépe odpovídá Vašim požadavkům na výkon a kapacitu čerpání teplé vody.

Komfort a efektivita

•  Nástěnný kondenzační kotel s přípravou teplé vody (kombinovaný) nebo bez přípravy teplé vody.

•  K dispozici také typy s vestavěným třícestným ventilem a jeden s nabíjeným zásobníkem 40 l.

•  Velmi kompaktní rozměry (v x š x h: 69x45x39 cm), nízká hmotnost.

•  Tichý provoz.

 

 Technika a možnosti použití

•  Vhodné pro modulační regulace (např. IC200) ale i pro běžné termostaty zap./vyp.  

•  Rozšířená diagnostika na LCD displeji, možnost připojení diagnostiky na PC.

•  Modulační PWM čerpadlo s řízením podle ∆T splňující podmínky energetické třídy A.

 

Normy a bezpečnost

•  Nejvyšší roční účinnost přípravy teplé vody ve své třídě.

•  Velmi nízké emise NOx.

  Standardně montovaný pojistný ventil a expanzní nádoba

 

 

Calenta

15S(+)

25S(+)

35S(+)

Výkon ÚT (80/60°C)                  kW

2,9 - 14,5

5,0 - 24,1

6,3 - 34,0

Výkon ÚT (50/30°C)                  kW

3,4 - 15,8

5,6 - 25,5

7,0 - 35,9

Příprava teplé vody                   

S = bez přípravy teplé vody;    S+ = s vestavěným třícestným ventilem

NOx - roční emise             mg/kWh

33

38

42

Rozměry (v x š x h)                mm

690 x 450 x 395

900 x 600 x 498

Montážní hmotnost                   kg

27

27

29

Calenta

25L*

28C

35C

Výkon ÚT (50/30°C)                  kW

5,6 - 25,5

5,0 - 24,1

6,3 - 34,0

Příkon TV (Hi)                            kW

5,2 - 29,3

5,2 - 28,0

6,5 - 38,8

Kapacita čerpání TV (40°C)    l/min.

23,3**

13,7

19,5

NOx - roční emise               mg/kWh

38

38

42

Rozměry (v x š x h)                 mm

900 x 600 x 500

690 x 450 x 395

Montážní hmotnost                    kg

53

28

30

* Vestavěný nabíjený zásobník teplé vody se stratifikací teploty 40 litrů;  ** Odběrová špička 10 minut.

p n r c

BERGEN Master Line Plus

Trvalá záruka skvělého pohodlí

Bergen Master Line Plusbergen-master-line-plus-65-original je nejvýkonnější řadou závěsných kotlů na trhu, dostupný ve čtyřech výkonnostních verzích: 45, 65, 90 a konečně 115 kW.

Ultimativní komfort pro uživatele nabízí kombinace Bergen Master Line Plus 45 s externím bojlerem, který zajistí vždy dostupnou bohatou zásobu teplé vody pro napuštění vany nebo současné čerpání teplé vody na více místech najednou.

Bergen Master Line Plus je extrémně odolný kotel s modulací výkonu od 18% a vysokou účinností s důrazem na malý formát. Všechna výkonnostní provedení mají stejné, velmi kompaktní rozměry – 75 cm výšku, 50 cm šířku a 50 cm hloubku. Vzhledem k jeho malé hmotnosti a téměř bezhlučnému provozu lze velmi snadno nalézt odpovídající místo vhodné k jeho montáži.

 

Snadný servis

Kotel musí v tichosti a správně pracovat, to od něj očekáváte. Kotel Bergen Master Line Plus má malé nároky na údržbu a případné požadavky hlásí sám např. pomocí regulace iC200. Kotel je vybaven vnitřním osvětlením s LED diodami, servisní technik pak při periodické prohlídce dobře vidí i na méně osvětlených místech instalace a při práci se může bezchybně orientovat.

 

 

Údržba – žádný problém!

master

 Protože při vývoji a výrobě kotlů Master Line byla použita vyspělá technologie, zatěžují kotle okolní životní prostředí jen velmi málo. Proto se kotle také méně zanáší a jejich údržba je prostě dílem okamžiku!

 

Informace a pohodlí

Bergen Master Line Plus má vestavěný LCD-displej s modrým podsvícením, na kterém lze kromě jiného odečítat tlak
vody v systému a servisní hlášení. Kotel je vybaven
rozhranímOpenTherm Smart Power, které zajistí vedle komunikace současně napájení pro bezbateriový provoz externí regulace např. 

iC200. Tato regulace může zobrazovat také diagnostická hlášení (např. dopuštění vody nebo pravidelnou údržbu) přímo u Vás. Již žádné kontroly u kotle.

p n r c

 

 

Buderus GB 112

Logamax plus GB112 - teplo budoucnostilogamax plus gb112

Kondenzační technika nástěnných kotlů Buderus je odpovědí všem, kdo mají vysoké nároky na úspornost vytápění a přípravu teplé vody. Osloví také ty, kdo chtějí ušetřit nejen energii, ale také prostor. Většina systémů odkouření umožňuje montáž zařízení na stěnu prakticky kdekoliv v budově, od suterénu až po střechu; ani komín není potřebný! Vzhledem k extrémně širokému spektru výkonů lze plynové kondenzační kotle typové řady Logamax plus použít k vytápění bytu či domu prakticky jakékoliv velikosti.

 • Určen převážně pro jednogenerační a dvougenerační domky rovněž i pro vetší objekty
 • 2 velikosti kondenzačního kotle (43 a 60 kW) s integrovaným výměníkem tepla a plynovým hořákem s předsměšováním s modulací výkonu
 • Kompaktní varianty v provedení pro zemní plyn nebo zkapalněný plyn
 • Kotle s integrovaným nebo odděleným zásobníkovým ohřevem TV
 • Použitelné pro osvědčená standardní hydraulická řešení, ale i pro individuální zapojení
 • Vyhovující předpisu 90/396/EWG pro plynová zařízení spolu s normami EN 297, prEN 483, EN 625, EN 677 a DIN 4702-6kotly-buderus-odessa-gb112
 • Kombinovatelný se závěsnými zásobníkovými ohřívači TV nebo čtyřmi stacionárními; Logalux S/SU o velikosti 120, 160, 200 nebo 300 l
 • Sestavitelný do kaskády až 8 kondenzačních plynových kotlů
 • Kombinovatelný se třemi různými regulacemi Logamatic (Logamatic RC, Logamatic RC35 nebo Logamatic 4121/4122)
 • Systém odvodu spalin může být závislý i nezávislý na vnitřním vzduchu, pro instalaci ve sklepě nebo v podkroví
 • Vysoký normovaný stupeň využití (až 109 %) a nízké emise škodlivin CE – označení, DVGW-označení kvality a ekologická známka „Modrý anděl"


S možností ohřevu TUV v externím zásobníku

Kaskádové zapojení kotlů

Kdy zvolit kaskádu?

V mnoha situacích je výhodné rozdělit celkový požadovaný výkon mezi několik kotlů. Pak je nasnadě otázka, jaký je optimální počet kotlů. Některé faktory, které mají vliv na určení optimálního počtu kotlů jsou uvedeny dále:

Investice: při sestavě z více kotlů mohou být náklady na pořízení (cena kotle, montáž, příslušenství, potrubí, čerpadla, odtah spalin a regulace) celkově nižší. Výsledek je však závislý na konkrétní situaci.

Provozní spolehlivost: větší počet kotlů znamená vyšší provozní spolehlivost zařízení. Navyšování počtu kotlů nad určitou mez však již přináší jen malé zvýšení spolehlivosti. Dlouhodobé zkušenosti ukazují, že z hlediska spolehlivosti je optimální počet čtyři kotle.

Kask da plus web 1

Účinnost: rozdíl účinnosti mezi zapojením více malých kotlů a méně velkých kotlů je velmi malý.

Údržba a poruchovost: sestava s více kotli principielně zvyšuje absolutní pravděpodobnost nějaké poruchy. Údržba více malých kotlů stojí více než údržba menšího počtu větších kotlů. Naproti tomu je porucha jednoho menšího kotle méně urgentní než porucha velkého kotle, který představuje např. 50% celkového výkonu.

Montáž: menší a lehčí kotle se snadněji montují a mají větší variabilnost umístění v budově. Velké kotle bývá často problém dostat na určené místo. Kaskádové sestavy mají nízké zatížení podlah a malý zastavěný prostor.

Jaké řešení je nejlepší záleží na skutečném projektu. S ohledem na spolehlivost provozu a účinnost se jeví jako nejvýhodnější kaskáda ze 3 až 4 kotlů, s ohledem na dostupné místo nebo jiné podmínky je však použití více kotlů opodstatněné.

Cena: Kompletní ceník všech modifikací kaskádových sestav přesahuje možnosti aplikace. Rádi Vám provedeme specifikaci a kalkulaci všech potřebných komponentů pro zvolené kaskádové zapojení včetně celkové nabídky.

 

p n r